По буднях с 9:00 до 17:00

19.10.2023
84

Де шукати і що означає швидкісний індекс шини

Якщо вам часто доводиться використовувати швидкісні автостради або якщо ви є шанувальником активної керування автомобілем, то при виборі нових автомобільних шин варто звернути увагу на те, яка максимальна швидкість шини буде безпечною в умовах експлуатації. Ця максимальна швидкість визначається на основі тестових вимірювань, проведених виробником, та вказує на те, яку швидкість шина зможе підтримувати протягом 10 хвилин.На кожній шині є індекс швидкості, позначений буквою, і він знаходиться після даних про розмір шини та її навантаження, наприклад, у вигляді "195/65 R15 91T". Для визначення значення конкретної літери індексу швидкості можна скористатися таблицею, яка містить найбільш поширені індекси.


Варто враховувати, що чим вище індекс швидкості, тим м'якіша гума шини, що може підвищити зчеплення з дорогою, але при цьому прискорити знос шини. Наприклад, шини з індексом швидкості "V" зношуються швидше, ніж шини з індексом швидкості "T".


Пам'ятайте, що індекс швидкості не вказує на максимальну швидкість автомобіля, а лише говорить про те, за якої швидкості шина зберігає свої характеристики. Важливо завжди дотримуватись встановлених законом обмежень на швидкість руху автомобіля і не перевищувати їх на громадських дорогах.

Індекс швидкості Максимальна швидкість, км/год
Q 160
R 170
S 180
T 190
H 210
V 240
W 270
Y 300
Z 240+
Write a review
Please login or register to review
";