По буднях с 9:00 до 17:00

24.02.2021
12695

Розшифровка класифікації оливи по SAE

Розшифровка класифікації олії по SAE

Специфікація SAE (Society of Automotive Engineers - американська Асоціація Автомобільних Інженерів) - основна класифікація моторних масел, що регламентує в'язкість масла. Вона визначає властивості в'язкості та плинності – а, саме, здатності олії текти і, одночасно, "прилипати" до поверхні двигуна.

За цією класифікацією всі моторні олії діляться на 11 великих підкатегорій (6 зимових -0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W; та 5 літніх - 20, 30, 40, 50, 60). Літера W означає зимове (Winter), а здвоєний номер вказує на всесезонність олії (наприклад, 5W30, 10W40). У такому співвідношенні перші цифри вказують на температуру безпечного пуску в зимовий час (загальноприйнято використовується від -40 0С, тобто олії 0W можна використовувати при -40, 5W при -35 і т.д.), наступні характеризують збереження працездатності олії високотемпературні зони двигуна. Чим менше останні цифри – тим консистенція олії рідкіша. Рідка олія працює краще в зимовий час. Більш густе масло надійніше при перегрів двигуна, в жаркому кліматі і для старих зношених двигунів.

Графічно співвідношення температур для класифікації SAE представляється так:

Важливо пам'ятати, що ця специфікація досить загальна. Не варто спиратися виключно на точний підбір олії під загальні температурні показники регіону проживання, краще завжди брати із запасом. Кожен двигун кожної марки автомобіля відрізняється унікальним поєднанням ступеня форсованості, теплонапруженості, особливостей конструкції, застосовуваних матеріалів і так далі, аж до якості обробки поверхонь. Тому для отримання максимальної продуктивності та ефективності варто спиратися на всі специфікації моторного масла, для конкретної моделі двигуна.

Related Articles
Write a review
Please login or register to review
";